Tvary nástrojů a volba těla

Toto jsou základní tvary našich nástrojů - dostupné v 4, 5, ale i v 6-ti strunných variantách. Pokud přijdete s vlastním návrhem tvaru - po vzájemné konzultaci můžete mít tvar nástroje dle své představy.

Materiál těla tvoří zvukový charakter nástroje. Podporuje nebo komprimuje tón  který produkuje krk.

Je možné použít:

  • křídla přilepená ke krku

  • křídla s topem z jiné figurální dřeviny

  • křídla s topem přes celou plochu nástroje
     

Duté tělo

  • s mnoha menšími kapsami - snížení hmotnosti, vyšší hlasitost,  zachování zvukového charakteru použitého dřeva

  • velké kapsy v křídlech, krk v celku - ještě hlasitější, vytrácí se charakter použitého dřeva

  • kapsy v křídlech, profrézovaný i krk - akustický projev, použití rezonančních dřev

  • Facebook Social Icon

© 2018 Vlček Basses, Czech Republic

Na internetu jsem narazil na zajímavé baskytary od Mirka Vlčka. Zjistil jsem, že několik mých kolegů si tyto nástroje oblíbilo a nezůstávají jen u jednoho kusu. Mirek Vlček díky své praxi ví, co dělá. Léta vývoje mu dala pochopit jak dřevo, povrchová úprava, design, hardware nebo elektronika bude na nástroji fungovat.
Tento konstruktér neustrnul a díky neustálé sebe-evoluci dospěl k vlastním modelům a nabízí tedy to, co považuje za to nejlepší (…a ceny jsou opravdu přívětivé). Pokud máte vlastní představu z jakého dřeva, nebo jakými prvky nástroj vybavit, u Mirka nenarazíte. Jeho dílna je otevřená Vašim přáním. Z osobní zkušenosti ale dávám raději přednost tomu co má kytarář vyzkoušené, nebo si pohrávám jen s vratnými změnami.
text: časopis Muzikus (Zdeněk Wimpy Tichota)

Once when I was just browsing through the Internet I ran across interesting bass guitars by Mirek Vlček. I found out that some of my colleagues liked those instruments and they didn’t have just one. Mirek Vlček knows what he’s doing that to his praxis. Years of development gave him the understanding of not just the woods, but also surface finish, design, hardware and knowing which electronics will work for which instrument.
This constructor didn’t stagnate and thanks to continuing self-evolution he arrived at making his own models and he offers what he considers to be the best (… and the prices are more than amiable). If you have your own vision of what wood you want to use or which pieces of equipment you want it to have, you won’t hit a wall with Mirek. His workshop is open to all of Your wishes. From my personal experience,

I have a preference of what the guitar-maker tested or I play with changes that are reversible.

text: časopis Muzikus (Zdeněk Wimpy Tichota)

Vlček basses

Miroslav Vlček

Jackov, 68
67541 Nové Syrovice
tel: +420 603 545 131

info@vlcekbasses.cz


skype mirvlk13