top of page

O nás

Miroslav Vlček je přední český stavitel baskytar s více než 22letou zkušeností. Pro stavbu nástrojů využívá moderní konstrukce s průběžným krkem a s tzv. tónovým blokem ve středu nástroje. Tato konstrukce zajišťuje dokonalou stabilitu nástroje, délku tónu a specifický zvukový charakter. Každý nástroj je tak díky vhodné konstrukci a kombinaci dřeva připraven na míru hráči, podle toho, jakým stylem a jaký hudební žánr hraje.


Nejčastěji jsou „vlčkovy“ basy složeny z vhodných akustických dřev z tuzemských lesů jako je třeba javor, ale najdete také modely kombinované

s exotickými a vzácnými dřevinami.
Vlček Basses vyvíjí a vyrábí rovněž kompletní portfolio elektroniky pro ozvučení a ovládání svých nástrojů. Pro každý možný požadovaný tón má Vlček Basses specifické nastavení, konfiguraci a architekturu elektroniky.

Díky tomu je možné získat plnou kontrolu nad výsledným zvukem nástroje. Nástroje jsou tvarované dle moderních trendů a poskytují maximální pohodlí

i funkčnost profesionálním, ale i příležitostným hráčům.


Hlavním impulzem byl nedostatek kvalitních baskytar v Česku. A tak se Miroslav Vlček pustil nejdříve do výroby nástroje pro svou potřebu. Později získané zkušenosti uplatnil při výrobě baskytar pro své kamarády a postupně začal vyrábět nástroje na zakázku.


Precizní zpracování nástrojů Vlček Basses si oblíbila celá řada tuzemských

i zahraničních umělců:

Motto: Dělat věci, ze kterých mám dobrý pocit.

20160528_171.JPG
bottom of page